Lněné semínko (olej) – zázračná zbraň nejen proti rakovině.

 


 

Pro všechny zájemce o zlepšení vlastního zdravotního stavu a přirozenou léčbu rakoviny přinášíme nejzákladnější recept na přípravu zázračného lněného oleje s tvarohem. Lze jej připravit slanou nebo sladkou a chutná velmi dobře! Popravdě je to prostě skvělá tvarohová pomazánka, jejímž "vedlejším účinkem" jsou až zázračné účinky na lidské zdraví...

 

Lněným semínkem proti rakovině.
Autorem jednoho z velice důležitých a fatálních medicínských objevů 20. století v roce 1951 je
německá biochemička

Dr. Johanna Budwigová, PhD,

patřící mezi významné evropské autority v oblasti tuků a výživy.

Byla 7x nominována na Nobelovu cenu, kterou ovšem v rámci "vyšších nezadatelných zájmů" farmaceutického lobby nikdy nedostala.

Doktorka Budwigová pozorně studovala vzorky krve svých pacientů a hledala nějakou spojitost mezi jeho kvalitou u nemocných a zdravých lidí. Po prostudování tisíců krevních vzorků objevila rozdíl, spočívající v tom, že zdraví lidé měli v krvi vyšší obsah tuků omega-3 než nemocní, tuků nezbytných pro správnou činnost organismu. Začala tedy hledat nejlepší cest, jak získat tuky omega-3, které by se vhodně rozpouštěly v lidském organismu.

Po mnoha experimentech zjistila, že vynikajícím zdrojem tuků typu omega-3 jsou droboučká lněná semínka. Ale jen takový lněný olej, který byl chráněn před teplem a oxidací, vyvolané kyslíkem a světlem, se ukázal jako dostatečně neporušený a aby skutečně prospíval lidskému zdraví. Totiž nesprávně získané a skladované oleje rychle zežluknou a potom naopak lidskému zdraví škodí. Doktorka Budwigová dále zjistila, že vážně nemocní pacienti s rakovinou měli v krvi na rozdíl od zdravých lidí nedostatek některých důležitých esenciálních složek a to látek zvaných fosfatidy a lipoproteiny. Když však tyto přírodní složky podávala svým pacientům po dobu tří měsíců, nádory u nich postupně vymizely. Slabost a anémie se ztratila a životní energie se obnovila.
 

Přírodní cesta
Symptomy rakoviny, tak i dysfunkce jater a diabetes 2. typu se zmírnily. Dr.Budwigová následně objevila přírodní cestu, jak je možno lidem co nejvhodněji dodat tyto esenciální složky, které tak nevyhnutně potřebuje ve své každodenní stravě. Jednoduše konzumací kombinací dvou přírodních, lahodných potravin – cottage cheese (tvaroh) a lněným olejem (semínko), které nejenže mohou rakovině předejít, ale v mnoha případech je možné ji i zcela vyléčit.
Dieta Dr.Budwigové pomohla po více než deseti letech klinické aplikace tisícům lidí, dokonce bylo dokázáno, že byla úspěšná i tam, kde selhal ortodoxní způsob léčby.
Po seznámení se s dosáhnutými léčebnými úspěchy Dr.Budwigové se mnozí vědci na celém světě začali zajímat o lněný olej a studovat jeho účinky. Výsledky množství výzkumů uskutečněných v 90. letech minulého století byly přinejmenším působivé. Léčebné úspěchy Dr. Budwigové, jsou skvěle zdokumentovány a obstály na výtečnou i při zkoušce před opoziční konvenční lékařskou institucí. Mnoho vynikajících lékařů a odborníků na výživu dnes kráčí v jejích šlépějích.

Při jakékoliv léčbě je absolutně zakázán cukr.

Dále jsou to veškeré živočišné tuky, všechny salátové omáčky (včetně v obchodech prodávaných majonéz), veškeré druhy čerstvého masa (může obsahovat chemikálie a hormony), máslo, umělý jedlý tuk, konzervované maso a uzeniny (konzervační prostředky blokují látkovou výměnu vyvolanou lněným olejem).

Lněné semínko každodenní
Po seznámení se s blahodárnými účinky lněného semínka předpokládáme, že na něj každý z nás nyní dostane chuť. Abychom ho však správně užívali, uvádím zde několik praktických rad.

Příprava a použití:

  • Protirakovinové látky se ve lněném semínku nacházejí nejen ve slupce, ale i uvnitř semínka, proto ho musíme semlít, (ve mlýnku na mák nebo kávu) a ihned konzumovat (Pozor – nemlít do zásoby), maximálně do 2 hodin po rozemletí.
  • Účinek se dostavuje jen v surovém stavu – bez tepelné úpravy (pro jiné léčebné účely se semínko používá vcelku a po zalití studenou nebo vřící vodou).
  • Lněné semínko (olej) se musí vždy konzumovat spolu s potravinami bohatými na bílkoviny, které obsahují síru (sýry, ořechy, cibule, pór, česnek, pažitka). Nejlepší kombinace je cottage cheese, nebo-li tvaroh nebo jogurt. Proč? Tuky se stanou ve vodě rozpustné jen tehdy, pokud se sloučí s bílkovinami, čímž se zvýší jejich vstřebatelnost. Pokud se toto neuskuteční, mnohé životně důležité funkce se oslabí, ba až poškodí. Tělo za nepřítomnosti síry olej nerozloží na formu rozpustnou ve vodě, takže lněný olej spíše škodí než léčí. Jako první poklesne zásobování organismu dostatečným množstvím kyslíku.
  • Léčebná kůra trvá 3 měsíce. V průběhu následujících 3 týdnů postupně snížíme dávku na 1 PL (polévková lžíce) denně.
  • Preventivní dávka je denně 1 PL bez přestávek.

Tajemství účinku: Lněné semínko je složeno ze 42 % tuky a 28 % vlákniny, je vynikajícím zdrojem omega-3 mastné kyseliny, lignanů a vlákniny. Všechny tyto tři složky jsou důležité a společně přispívají k zachování zdraví.

Omega-3 jsou klíčem k využití dalších mastných kyselin v těle.

 

Lněný olej s tvarohem – základní recept.

2 – 5 polévkových lžic lněného oleje

Tučný tvaroh (alespoň 10%), olej s tvarohem v poměru 1 : 1 nebo 1: 2 až 1: 3.

Nejprve důkladně promixovat obě složky, až vytvoří hladkou, krémovou konsistenci, olej se nesmí oddělovat.

Sladká varianta: ovoce (maliny, borůvky, banán atd.), ovocná šťáva.

Možno přisladit trochou medu, okořenit trochou skořice.

Možno přidat trochu dobrého bílého vína nebo šampaňského, cca 1 dcl (je to dobrý nosič pro omegu 3).

Slaná varianta: do umixované směsi lněného oleje a tvarohu přidáme cibulku, trochu drceného česneku, koření (zázvor, kurkuma, italské bylinky apod.), sůl, trochu zeleniny (mrkev, zelená cibulka atd). Vše dobře promixujeme. Vzniklá pomazánka se hodí téměř k čemukoli, velmi dobrá je např. kombinace s vařenými bramborami a kyselým zelím.

Do hotové pomazánky (sladké i slané varianty) přidáme cca 1 lžíci mletých lněných semínek.

 

Více zde: https://www.uspesna-lecba.cz/lnene-seminko/